CO je GPFC?

Praha 8 Ládví

PŘÍBĚH STARÉHO KONTAJNERU

Tento příběh je dojemný, jak jen příběh o omládnutí starého kontajneru může být 🙂 V titulku jsme trochu kecali, ale ne tak úplně. Jsme totiž moc rádi, že kontajner, který je pro nás velmi užitečný, ale řekněme si na rovinu, ne moc pěkný, dostal nový kabát. Sprejoval pro nás Gyzmoe4 Lava. O Gyzmovi od nás neuslyšíte nic jiného než “UuuAU!”. Ono totiž posprejovat kontajner, kde ani jeden povrch není rovný, je celkem fuška. Street Art najdete v areálu Beachklubu Ládví za parkovištěm vedle workoutové dráhy. My sem plácneme fotky, ale realita je mnohem lepší.

GATORADE TRÉNINK S HONZOU JIRÁKEM

#milujemeGatorade a to bez přehánění. Díky našemu sponzorovi, ano je to Gatorade, jsme měli možnost trénovat s takovou špičkou jako je Honza Jirák. Honza je akrobat, mover a umělec, který vystudoval Akademii Moderního Cirkusu v Dánské Kodani. Na svých workshopech se zaměřuje na umění izolovat a kontrolovat jednotlivé části těla, vše podložené analytickým rozborem v kontextu biomechaniky a užité anatomie, hlavou dolů ve stojce – odborně handstand & alignment. Stojka se stala fenoménem možná díky tomu, že při jejím praktikování vidíme svět vzhůru nohama. Možná proto, že hledáme v životě balanc a kontrolu nad přítomným okamžikem – to už samo o sobě je jedno z tajemstvích stoje na rukou. Možná se tento trend stal oblíbeným právě z toho důvodu, že jde vlastně jenom o to „stát“, na čemž přece nemůže být nic těžkého, nebo? S Honzou se u nás můžete ještě setkat a to na Workshopu pořádaném 10.5. pro veřejnost – Stojka s Janem Jirákem. .u může být 🙂 V titulku jsme trochu kecali, ale ne tak úplně. Jsme totiž moc rádi, že kontajner, který je pro nás velmi užitečný, ale řekněme si na rovinu, ne moc pěkný, dostal nový kabát. Sprejoval pro nás Gyzmoe4 Lava. O Gyzmovi od nás neuslyšíte nic jiného než “UuuAU!”. Ono totiž posprejovat kontajner, kde ani jeden povrch není rovný, je celkem fuška. Street Art najdete v areálu Beachklubu Ládví za parkovištěm vedle workoutové dráhy. My sem plácneme fotky, ale realita je mnohem lepší.

VÍTAME NAŠEHO NOVÉHO SPONZORA

V novém roce jsme v našem klubu přivítali sponzora. Není jim nikdo jiný než světová značka Gatorade. Před tím než si níže přečteš její příběh, chceme našemu sponzorovi poděkovat za spolupráci a podporu, díky které se nám podařilo postavit Gatorade ParkourFreerunning club. Kdekoliv uvidíš zkratku G.P.F.C jsme to my a za zády máme super sponzora.
Příběh značky Gatorade:
Všechno začal v roce 1965 výzkumný tým Floridské Univerzity. Jeho cílem bylo vyvinout pro profesionální sportovce nápoj, který by dokázal plnohodnotně a rychle doplnit tekutiny, výživné látky a dokázal by zabránit dehydrataci a problémům z přehřátí organismu jako jsou křeče svalstva a vyčerpání kvůli úpalu. Vyvinutý nápoj byl testován na hráčích profesionálního týmu amerického fotbalu Florida Gators, a tak dostal jméno “Gatorade.” V této sezóně měli Gators posilnění o Gatorade o mnoho méně problémů s dehydratací a podstatně větší výdrž. Právě díky jejich kondici a výdrži v závěrech zápasů dostali od soupeřů přezdívku “team druhého poločasu”. Podařilo se jim získat jejich vůbec první titul, Orange Bowl, a jako v pohádce se ze samého dna propracovali až na absolutní vrchol. Ve spolupráci s vrcholovými sportovci je jeho složení neustále testováno a zdokonalováno (Gatorade Sport Science Institut www.gssiweb.org/en)..

Parkour Praha GPFC gatorade logo